//שכר טרחת עורך דין מקרקעין

שכר טרחת עורך דין מקרקעין

שכר טרחה מקובל בלשכת עורכי הדין

שווי הנכסגובה שכר טרחה באחוזיםמחיר שכר הטרחה (חוזה + רישום בטאבו)
1m1%10k ₪
1.5m1%15k ₪
2m1%20k ₪
2.5m1%25k ₪
3m +1.5%45k ₪ +

בעת רכישת דירה כדאיי להעזר בשירותו של עורך דין מקרקעין, כאשר הסכנות והפרטים רבים לא כדאי לקחת סיכון ולעשות את העסקה הזאת לבד בלי ליווי מקצועי של עורך דין מומחה. רצוי להבין שכל עורך דין עושה את השיקולים הכלכליים שלו לפי המוניטין שרכש ולוקח מחיר בהתאם. בנוסף החישוב מתבצע לפי שעות עבודה ואלמנטים איחודיים של הפרויקט.

אז כפי שנרשם מחד אין מחיר קבוע לשכר טרחת עורך דין ברכישת דירה ומאידך קיים איזשהו טווח מחירים מקובל לשכר טרחה בלשכת עורכי הדין.

עמלת עורך דין בקנייה או מכירת דירה נמדדת בעיקר לפי שווי הנכס באחוזים בודדים, לרב מדובר בכ 1% משווי הנכס אך תלוי מורכבות בעסקה, ישנם עסקאות מקרקעין מסובכות שדורשות הרבה מאמץ מצד עורך הדין, שלא כמו בעסקת מקרקעין רגילה על עורך הדין מופקדת האחריות על הפחתת חובות משכנתא (פיגורים), מיסוי מקרקעין על כל נגזרותיו החל ממס שבח, השבחת מקרקעין, מס רכישה
(לוודא אם קיימת זכאות לפטור ממס רכישה), התנהלות מול נושים על הבית או עיקולים בהוצאה לפועל, ואם כן נדרש להגיע להסדר חוב ממכירת הדירה וחישוב הרווח עבור בעל הנכס ממכירת הדירה. מקרים אלו יותר נפוצים אך קיימים מקרים בהם עורך הדין מתנהל מול וועדות מקומיות על תכנון ובניה , צווי הריסה , ועוד

# בנוגע לקניית דירה יד שנייה אין שינוי בגובה שכר הטרחה

שכר טרחת עורך דין בפירוק שיתוף

שווי הנכסגובה שכר טרחה באחוזיםמחיר שכר הטרחה (פירוק שיתוף במקרקעין)
1m3%30k ₪
1.5m3%45k ₪
2m +3%60k ₪ +

לפי לשכת עורכי הדין גבייה של פחות מ1% הינה רשלנות מקצועית בתיק המקרקעין של הלקוח, ובימים אלו מתבצעים הליכים לקביעת תקנה שתציב את רף המינימום לשכר טרחת עורך דין בעסקת מקרקעין.

השאר לנו פרטים ונחזור בהקדםBy | 2018-09-13T15:18:41+00:00 יוני 26th, 2018|עורך דין מקרקעין|
התקשר