//מה כדאי לבדוק לפני רכישת דירה?

מה כדאי לבדוק לפני רכישת דירה?

רכישת דירה או נכס נדלני הינה אחת העסקאות הגדולות שאדם עושה במהלך חייו. את העסקה הזו כל אדם רוצה לבצע בצורה הנכונה, המובנת, והרווחית ביותר.
אך בעסקת מכר נדלן קיימים סיכונים רבים המצריכים הרבה נסיון, ירידה לפרטים הקטנים של החוזים ולדעת להזהר מהסיכונים שבקניית נדלן. במדריך זה נפרט על היבטים משפטיים הנכללים בעסקת נדלן.

דברים שכדאי לבדוק בעסקת מכר

זיהוי בעל הזכות במקרקעין

בתחילת עסקת מכר רצוי לוודא מי הבעלים של הנכס, על המוכר להוכיח זכות במקרקעין על הנכס שהוא מציע לכם. בדקו שכל הפרטים נכונים וזהים לפרטיו של מוכר הנכס ורשומים בצורה ברורה.

רישום בטאבו

בלשכת רישום המקרקעין ניתן לברר על הרישום בטאבו (גוש וחלקה) לבדוק אם אכן מדובר בגודל השטח במטר ולוודא שאכן לא קיימים חריגות בניה.
אם קיימים הבדלים בין השטח שהמוכר טוען ובין מה שרשום בלשכת רישום המקרקעין דבר זה מצריך בדיקה של ההיתרים לחריגת הבניה ואם הם בתוקף

בדיקת מערכות הנכס

כשבאים להתעניין בנכס חדש בפרויקט חדש אז כמעט בכל המקרים משווקי הפרויקט יציגו דירה לדוגמא בה הכל מוצג לראווה, המטבח מרוהט ומאובזר, המכונת כביסה במקום, השירותים, החלונות החשמליים ובעצם כל הנדרש לבית.
אך איבזור זה בעצם לא מחובר לכלום הברזים במטבח לא יעבדו המכונת כביסה לא תקבל מיים והשירותים לא מחוברים לביוב. אז לפני שנכנסים לדירה רצוי לבדוק את מערכות הבית מאינסטלציה וחשמל ועד מנעולי הדלתות שנסגרים ונפתחים היטב.
בדיקה זו לא מתבטלת גם בקניית דירה יד שניה.

תוכנית עתידית של האזור

בהרבה מקרים אנשים קונים בית במקום שקט עם סביבה פסטורלית ונעימה אך בתכנון עתידי של האזור מתוכנן לקום מרכז מסחרי במקרה הטוב ובמקרה הרע שדה תעופה מה שיגרום להרעה באיכות הנכס וחייהם של הדיירים.

מיסוי מקרקעין על רכישת דירה

היבטי המס החלים על רכישת מקרקעין יכולה להיות הפתעה שלא לוקחים בחשבון לפניי קניית נכס. רצוי לעבור על מדרגות מס רכישת מקרקעין עדכני שיעזור לכם לחשב את עלויות המיסוי.

השאר לנו פרטים ונחזור בהקדםBy | 2018-08-14T22:46:23+00:00 ינואר 30th, 2018|עורך דין מקרקעין|
התקשר