הסכם ממון

מגיעים אלינו למשרד לא מעט זוגות אשר רוצים לנסח הסכם ממון כדיי להבטיח את עתיד רכושם , לא נכניס את דעתינו על בני זוג שרבים על סעיפים בהסכם עוד לפני החתונה, אך מנסיוננו זוגות אלו אינם מצליחים בחיי הנישואים וטובה שעה אחת קודם לנסח הסכם ממון הסכם ממון הינו חוזה משפטי אשר זוגות לרב מוותרים עליו לפני החתונה בעיקר מן התחושה כי האהבה תחזיק מעמד לאורך כל החיים ולא יצטרכו לממש את ההסכם, לפעמים זה נכון ולפעמים לא , לכן מומלץ לנסח הסכם רק למקרה ו חס וחלילה. הסכם ממון הינו הסכם מקובל בחברה הישראלית, בעיקר בעקבות הסטטיסטיקה הגבוהה של זוגות גרושים בישראל.

הסכם ממון

הסכם ממון

הסכם ממון לפני נישואים

בדרך כלל חותמים על הסכם ממון לפני נישואים כאשר אחד מבני הזוג מגיע לחתונה לאחר שהוא כבר צבר רכוש וממון, לרב יבצעו הסכם ממון על דירה ששייכת לאחד מבני הזוג או עסק ששייך לאחד מבני הזוג ואפילו בגלל העובדה כי אחד מבני הזוג מגיע ממשפחה אמידה ומתוכנן להגיע לבני הזוג כסף רב מהמשפחה כמתנה להחתונה.

מטרת העריכה של הסכם ממון לפני הנישואים היא למנוע סכסוכים עתידיים בנוגע לרכוש במידה ובני הזוג יחליטו להתגרש, הסכם ממון מבטיח לבני הזוג חלוקה הוגנה ועניינית והכי חשוב ידועה מראש. מטרה נוספת היא לפי האמור מעלה כי אחד מבני הזוג רוצה להגן על רכושו וכי לא תבוצע חלוקת רכוש לאחר הגירושים.

כדיי שלהסכם ממון יהיה ערך משפטי על בני הזוג להציג אישורים להסכם הממון:

  • אישור ע"י בית המשפט לענייני משפחה
  • אישור בבית הדין הרבני
  • אישור אצל רשם הנישואין
  • אישור בפני נוטריון

איך להודיע לבן הזוג על כוונתי לערוך הסכם ממון

זוגות רבים מתלבטים האם כדאי לעלות את הנקודה שבה הצטרכו לחתום על הסכם ממון, לרב הם חוששים מהתגובה של בן הזוג שמא הוא או היא יפגעו מהדרישה לערוך הסכם ממון, נכון יש בזה משהו, אך עם סטטיסטקת הגירושים בישראל כדאי לדלג על חוסר הענימות ולערוך הסכם ממון מכבד לשני הצדדים. הסכם זה צריך להגיע מהבנה של שני בני הזוג לסדר לעצמם אלטרנטיבה בטוחה במקרה של גירושים וכי בני הזוג לרב ישיגו מהסכם הממון הרבה יותר ממה שהיו משיגים בלעדיו ויחסכו לעצמם הוצאות משפטיות על הגירושים העתידיים ( בגירושים קשים ההוצאות יכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים ואף הרבה יותר).

עורך דין להסכם ממון

חשוב שהסכם ממון יהיה מותאם אישית לפי הרכוש הפרטי של בני הזוג וכי לא כדאי למצוא איזשהו הסכם ממון סטנדרטי באינטרנט או הסכם ממון לדוגמא ולבצע בו שינויים, הסכם ממון מקצועי צריך להיכתב על ידי עורך דין מומחה לחוזים אשר בקיא בפרטי החוק ובפרטי הרכוש של בני הזוג ועל ההסכם להיות מדוייק וברור על מנת למנוע מריבות עתידיות לפי הצרכים של בני הזוג.

 

ענבל ששי ושות׳ הינו משרד עורכי דין מוביל המעניק ליווי משפטי בעריכת הסכם ממון בין בני זוג, אנו מחכים לכם ונשמח לתרום מנסיוננו הרב בעריכת הסכמי ממון

השאר לנו פרטים ונחזור בהקדםBy | 2018-08-17T11:02:34+00:00 מאי 29th, 2018|עורך דין חוזים|
התקשר